«Υπερβολικό άγχος»

Η ισοπαλία θα ήταν δίκαιη στη Ζάκυνθο σύμφωνα με τον Απόστολο Χαραλαμπίδη.

Μετά την ήττα (1-0) από τη Ζάκυνθο ο τεχνικός της Καβάλας, Απόστολος Χαραλαμπίδης δήλωσε: ««Γνωρίζαμε από πριν ότι θα ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Η Ζάκυνθος είναι μία ομάδα που έπαιζε για πρώτη φορά μπροστά στον κόσμο της και ήθελε τη νίκη. Δυστυχώς, δεν μπήκαμε δυνατά στο ματς.

Φάνηκε να έχουμε υπερβολικό άγχος. Στην επανάληψη διορθώσαμε την εικόνα μας, ήμασταν καλύτεροι και είχαμε και το δοκάρι. Πιστεύω ότι δικαιούμαστε ένα γκολ και για μένα το πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία. Καλή συνέχεια στη Ζάκυνθο».

Ο Θωμάς Γκαρακλίδης ανέφερε: ««Χάσαμε το παιχνίδι στο α΄ ημίχρονο. Δεν μπήκαμε στο γήπεδο. Δυστυχώς δεν είχαμε πάθος. Στην επανάληψη βελτιώσαμε την εικόνα μας, αλλά δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Τώρα βάζουμε τα κεφάλια κάτω και θα προσπαθήσουμε να γίνουμε καλύτεροι. Συγχαρητήρια στη Ζάκυνθο».

Last modified onΚυριακή, 06 Οκτώβριος 2013 19:46