«Άσχημο αποτέλεσμα»

Ο Λουκάς Καραδήμος παραδέχτηκε την ανωτερότητα του Απόλλωνα.

Μετά την ήττα (3-0) από τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη ο υπηρεσιακός προπονητής της Καλλιθέας, Λουκάς Καραδήμος ανέφερε: «Δεν μπήκαμε στο παιχνίδι, ειδικά στο πρώτο μισάωρο. Ο Απόλλων μπήκε πιο δυνατά και προηγήθηκε με δύο πέναλτι για τα οποία δεν έχω άποψη. Είπαμε στο δεύτερο ημίχρονο να προσπαθήσουμε για ένα γκολ μήπως μείνουμε ζωντανοί, αλλά και πάλι δεχτήκαμε ένα «κρύο» τέρμα.

Όταν βρίσκεται πίσω στο σκορ με 3-0 απέναντι σε μία έμπειρη ομάδα δεν είναι εύκολο. Είναι ένα άσχημο αποτέλεσμα για εμάς. Συνεχίζουμε. Δεν φοβάμαι την ομάδα. Έχουμε πολύ καλούς παίκτες. Υπάρχουν τα άσχημα αποτελέσματα και οι δύσκολες ήττες. Έχουμε μπροστά μας ένα δύσκολο ματς Κυπέλλου με τον Ατρόμητο. Δεν ξέρω αν θα γίνουν τα παιχνίδια, αλλά πρέπει να προετοιμάσουμε την ομάδα. Κάποιο τέρμα θα μπορούσαμε να πετύχουμε, αλλά είχαμε νευρικότητα στην τελική προσπάθεια. Ήταν λογικό, αφού χάναμε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο».

Last modified onΣάββατο, 12 Δεκέμβριος 2015 22:06