Ήττα από ΠΑΟ η Καλλιθέα

Δεν τα κατάφερε η Καλλιθέα, έχασε 2-0.

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η Καλλιθέα σε φιλική αναμέτρηση κόντρα στον Παναθηναϊκό, που διεξήχθη στο «Ελ Πάσο». Τα γκολ για τους «πράσινους»  σημείωσαν στο 39' ο Βύντρα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και ο Κλέιτον στο 54' με απευθείας χτύπημα φάουλ.

Ο Βαγγέλης Γούτης είδε τους ποδοσφαιριστές του να ξεκινούν την αναμέτρηση με μεγάλη όρεξη και για ένα 30λεπτο εμφάνισαν αρκετά καλό πρόσωπο. Μετά το πρώτο γκολ όμως, η απόδοση των γηπεδούχων έπεσε, ενώ στην επανάληψη ο τεχνικός της Καλλιθέας προχώρησε σε αρκετές αλλαγές με αποτέλεσμα να πέσει κατακόρυφα ο ρυθμός. Χαρακτηριστικό είναι ότι από την αρχική ενδεκάδα, μόνο οι Αρκούδας και Αρβανίτης ολοκλήρωσαν το 90λεπτο.

Αναλυτικά η ενδεκάδα της Καλλιθέας σε σχήμα 4-4-2: Τακίδης – Βιδάλης, Κουτρουμπής, Αρβανίτης, Αρκούδας – Μιχαλόπουλος, Πρίπου, Καλτσάς, Κατσίκης – Πλατέλλας, Ντακόλ.

* Να σημειωθεί πως δυναμικό παρών έδωσαν οι οπαδοί της Καλλιθέας, ενώ στη γήπεδο βρέθηκαν και περίπου 300 φίλοι του Παναθηναϊκού.

Last modified onΣάββατο, 24 Σεπτέμβριος 2011 19:21