• COM_JOOMLEAGUE_RANKING_NOT_VALID_CRITERIA:

Αποκλεισμός στο 120'

Η ομάδα Νέων του Παναιγιάλειου έχασε 3-2 από τον Απόλλωνα Αιγίου και αποκλείστηκε από το Κύπελλο Ερασιτεχνών.

Η ήττα ήρθε στο τελευταίο λεπτό της παράτασης καθώς ο αγώνας στην κανονική του διάρκεια ολοκληρώθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Αρμάντο Γκούφα να δίνει προβάδισμα στο συγκρότημα του Αλέξη Σπυρόπουλου στο 5' αλλά και να ισοφαρίζει στο 86' καθώς ο Απόλλων είχε ανατρέψει το σκορ.

Ο Απόλλων έφτασε στο 3-2 στο 120' αλλά σύμφωνα με τους ανθρώπους του Παναιγιάλειου, έγινε επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα Μπαμπούνη.

Σημειώνεται πως ο Παναιγιάλειος έμεινε με παίκτη λιγότερο στον αγωνιστικό χώρο στο 80' λόγω αποβολής του Γκοτσόπουλου με απευθείας κόκκινη κάρτα, ενώ είχε δύο δοκάρια με τον Κόκορη στο 40' και τον Μαυρομάτη στο 115'.

Ο Σπυρόπουλος χρησιμοποίησε τους Μπαμπούνη, Τσέρο, Χριστόπουλο (116' Χριστοδουλόπουλο), Γκοτσόπουλο, Μαυρομάτη, Κουραχάνη, Μαραυγάκη, Γκούφα, Οικονόμου, Κόκορη (46' Δημακόπουλο), Μπίτρα (65' Μήτσο).

Last modified onΔευτέρα, 08 Σεπτέμβριος 2014 10:33