Γκολ από τον... Φράγκο

Η Σπάρτη έχει να δει την εστία της να παραβιάζεται εδώ και 679 αγωνιστικά λεπτά. Χάνει Καλλονή ο Λώττας.

Η εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με τον Κισσαμικό συνδυάστηκε με παράπονα από τη διαιτησία για τη Σπάρτη. Οι Λάκωνες θεωρούν ότι κάλλιστα θα μπορούσε να έχει δοθεί το πέναλτι σε ανατροπή του Μπουντόπουλου, όμως δεν μπορούν παρά να κοιτάξουν μπροστά, καθώς ακολουθεί η εκτός έδρας αναμέτρηση με την Καλλονή.

Στα θετικά για τους «κυανέρυθρους» ήταν, σίγουρα, το γεγονός ότι κράτησαν για ένα ακόμα ματς την εστία τους απαραβίαστη. Το σερί «γράφει» αισίως 679 λεπτά και το εκπληκτικό είναι ότι ο τελευταίος που σκόραρε για φιλοξενούμενη ομάδα στη Σπάρτη ήταν ο... Μιχάλης Φράγκος! Ο πρώην επιθετικός της Καλλονής και νυν της Σπάρτης είχε βρει δίχτυα στο 1-1 της 18ης Δεκεμβρίου.

Σε ό,τι αφορά στα αγωνιστικά προβλήματα, ο Αριστείδης Λώττας αποχώρησε τραυματίας από το ματς της Τετάρτης (22/03) και θα προφυλαχθεί από τον τεχνικό, Σωτήρη Αντωνίου. Γι' αυτό και δεν δηλώθηκε παρότι συμπλήρωσε τέσσερις κίτρινες κάρτες, κάτι που σημαίνει ότι χάνει την προσεχή αναμέτρηση στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης.

Last modified onΠέμπτη, 23 Μάρτιος 2017 15:12