«Υπάρχει ταλέντο και διάθεση»

Πολλές αδυναμίες εντόπισε ο Νίκος Παπαδόπουλος.

Ο προπονητής της Παναχαϊκής, Νίκος Παπαδόπουλος μετά την ήττα (2-1) στην Άμφισσα δήλωσε: «Νομίζω ότι το ματς μας ήρθε στα πρώτα λεπτά ιδανικά. Μετά όμως χάσαμε την αυτοσυγκέντρωσή μας. Δεχτήκαμε δύο πανομοιότυπα γκολ, στα οποία θεωρώ ότι η ομάδα θέλει πολύ δουλειά. Μετά για μας ήταν πολύ δύσκολο με δέκα παίκτες, παρ' όλα αυτά οι παίκτες προσπάθησαν. Ρισκάραμε πολύ στο β' ημίχρονο. Το παιχνίδι θεωρώ ότι κρεμόταν σε μια κλωστή για το αν θα πάρουμε τον ένα βαθμό ή θα φάμε κι άλλο γκολ με τις ευκαιρίες που έκανε ο Φωκικός. Αλλά και εμείς με κάποιες αντεπιθέσεις.

Είμαι τρεις μέρες στην ομάδα, σήμερα είδα πολλά πράγματα που πρέπει να δουλέψω και ξέρω ότι χρειάζεται πολύ δουλειά. Νομίσω ότι υπάρχει το ταλέντο, υπάρχει διάθεση και πρέπει να δούμε τη συνέχεια. Αυτή τη βδομάδα θα δουλέψουμε για να πάρουμε τους τρεις βαθμούς».

Last modified onΚυριακή, 20 Οκτώβριος 2013 23:49