Ανατροπή για τον Εργοτέλη

Ο Εργοτέλης με δύο γκολ σε 10 λεπτά επικράτησε 2-1 του Ερμή Ζωνιανών.

Στο δεύτερο ημίχρονο του φιλικού με τον Ερμή Ζωνιανών στο Παγκρήτιο κατάφερε ο Εργοτέλης να ανατρέψει τη σε βάρος του κατάσταση. Οι «κιτρινόμαυροι» στο τελευταίο τεστ πριν την έναρξη του πρωταθλήματος βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 14' με προβολή του Μπαστάνη, όμως ο Δωματάς με δύο τέρματα μέσα σε 10 λεπτά χάρισε στους γηπεδούχους τη νίκη.

Συγκεκριμένα, στο 54' ο Δωματάς ισοφάρισε με κεφαλιά, ενώ 10 λεπτά με σουτ διαμόρφωσε το 2-1.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Αθανασίου, Γιαλούσης (55’ Μάνος), Σηφάκης (41’ Χαρκουτσάκης), Γρομητσάρης, Κυριακόπουλος (41’ Ρέντζας), Φουκαράκης (67’ Αυγενικού), Κούρτι (41’ Γ. Καμαρά), Δωαματάς, Λεονάρντο, Μπουρσέλης, Παμλίδης (67’ Στεβάνοβιτς).

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ: Χρήστου, Κορτσινίδης (59’ Μποχώνης), Τζανής (56’ Ανυφαντάκης), Ταυλαδωράκης, Ρουμπάκης, Βογιατζής (72’ Γεμιστός), Πλουσής, Μπαστάνης, Σταθόγλου (70’ Μανουσάκης), Σκουτέλης (56’ Στρατήγης), Μπριλάκης.

*Πριν την έναρξη της αναμέτρησης προπονήθηκαν οι Καλέ, Α. Καμαρά, Ίνιατς, Ντος Σάντος, Πίτσος, Γενιτσαρίδης, Άλλα και Γαρεφαλάκης. Η επόμενη προπόνηση του Εργοτέλη έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει τη Δευτέρα στις 09:00, καθώς για αύριο δόθηκε ρεπό στους ποδοσφαιριστές.

Last modified onΚυριακή, 20 Σεπτέμβριος 2015 09:46