«Χρειάζεται και τύχη»

Στο χαμένο πέναλτι του Γκίνο στάθηκε ο Μανώλης Παπαματθαιάκης.

Ο προπονητής του ΟΦ Ιεράπετρας, Μανώλης Παπαματθαιάκης μετά το 0-0 με τον Απόλλωνα Λάρισας δήλωσε:

«Παιχνίδι λεπτομερειών, με πάρα πολύ τακτική στο πρώτο ημίχρονο ειδικά. Το πρώτο ήταν μοιρασμένο. Μπήκαμε καλά, είχαμε τον έλεγχο. Όσο περνούσε η ώρα ο αντίπαλος ισορροπούσε. Ήταν παιχνίδι πολύ λίγων ευκαιριών. Σ' αυτά τα ματς χρειάζεσαι και τύχη.

Είχαμε την πολύ μεγάλη φάση με το πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο. Αν σκοράραμε εκεί το παιχνίδι θα έπαιρνε πολύ μεγάλη αξία και πολύ μεγάλη βαθμολογική σημασία για μας. Είναι όλα στο ποδόσφαιρο. Μια νεοφώτιστη ομάδα χρειάζεται και τον παράγοντα τύχη. Δεν πειράζει. Η προσπάθεια έγινε. Μπορούσαμε να κερδίσουμε. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες. Υπήρχε πολύ καλό κλίμα».

Last modified onΤετάρτη, 27 Ιανουάριος 2021 21:43