"Κουλούρια" στη Νεάπολη

Ισόπαλοι 0-0 αναδείχθηκαν Ιωνικός και Βέροια, στο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής της Football League.

Ο Ιωνικός δεν εκμεταλλεύτηκε την ήττα των Τρικάλων στο Βόλο από τη Νίκη, για να πλησιάσει στην κορυφή σε απόσταση αναπνοής, αλλά πλέον βρίσκεται στο -3 από τους Θεσσαλούς.

Αντίθετα, η Βέροια η οποία, βάσει (εξαιρετικής) εμφάνισης... περιορίστηκε στον ένα βαθμό, βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας, στο -3 από τον Ιωνικό.

Η Βέροια δημιούργησε και έχασε τις ευκαιρίες να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα άγγιξε το γκολ δύο φορές στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους Πέντα και Πασά.

Ο Ιωνικός απάντησε στις ευκαιρίες της "Βασίλισσας του Βορρά", αλλά το ημίχρονο τελείωσε 0-0.

Στην επανάληψη, ο Κουρεπίνης έσωσε την εστία του στο 52' σε σουτ του Πασά και ο ρυθμός του αγώνα έπεσε μετά το 60' και τη δυνατή βροχή.

IΩΝΙΚΟΣ(Δημήτρης Αρναούτης): Κουρεπίνης, Κολλαράς, Γκοτσούλιας, Μακρίδης (60’ Βλαχομήτρος), Κρητικός, Καλλέργης (81’ Καλογέρης), Σμυρλής (41’ λ.τρ. Μάναλης), Ιωάννου, Τιεντσέ, Φουρλάνος, Μουστάκης

ΒΕΡΟΙΑ(Κώστας Γεωργιάδης): Βοσνιάδης, Μαραγκός, Ζούρκος (93’ Ταϊρης), Σιμόνι (73’ λ.τρ. Μπλέτσας), Πασάς, Βεργώνης, Πολύζος, Μουχάλης, Στάμου, Πέντα (81’ Κάνουλας), Πεταυράκης

Last modified onΚυριακή, 22 Δεκέμβριος 2019 17:50