«Φεύγουμε δυσαρεστημένοι»

Αν κάποιος έλεγε στον Απόστολο Χαραλαμπίδη ότι ο Αιγινιακός θα έπαιρνε πόντο στην Πάτρα, θα ήταν ικανοποιημένος, όμως ο ίδιος δήλωσε δυσαρεστημένος.

Τη μεγάλη ευκαιρία να φύγει για δεύτερη διαδοχική χρονιά νικητής από την Αγυιά έχασε ο Αιγινιακός. Έτσι, ο τεχνικός του, Απόστολος Χαραλαμπίδης δήλωσε ανικανοποίητος μετά το 2-2:

«Πρώτα απ' όλα καλή αρχή στο πρωτάθλημα και με στόχο να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο και να φέρουμε κόσμο στο γήπεδο. Στα του αγώνα, ξέραμε πως η Παναχαϊκή έχει κάνει βήματα προόδου τα τελευταία χρόνια, μπήκαμε με στόχο να κλείσουμε τους διαδρόμους και τα καταφέραμε με το ημίχρονο να κλείνει στο 0-0. Το ίδιο κάναμε και στο δεύτερο ημίχρονο, με στόχο να χτυπήσουμε στην αντεπίθεση όπως και κάναμε για το 0-1. Δυστυχώς δεν είχαμε συγκέντρωση και δέχτηκε γκολ σε δυο στιγμές στο τέλος.

Αν πριν το ματς μου έλεγαν για ισοπαλία θα ήμουν ικανοποιημένος, όμως με την εξέλιξη του αγώνα, φεύγουμε δυσαρεστημένοι από την Πάτρα. Καλή συνέχεια στην Παναχαϊκή και τον Οφρυδόπουλο».

Πηγή: gnomip.gr

Last modified onΚυριακή, 28 Οκτώβριος 2018 19:25