Κανένα παράπονο

Στον Αιγινιακό δεν υπάρχει πικρία για το 1-1 με τον Παναιγιάλειο. Νέα προβλήματα με Σοφιάνη-Πολύζο.

Στον Αιγινιακό παραδέχονται ότι η εμφάνιση που έκαναν απέναντι στον Παναιγιάλειο δεν ήταν η καλύτερη δυνατή, όμως έχασαν σημαντικές ευκαιρίες κατά τη διάρκεια του 90λεπτου. Έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, με το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις, δεν υπάρχει πικρία.

Τη Δευτέρα (20/11) ο Κώστας Νικολαΐδης θα μιλούσε με τους ποδοσφαιριστές για τους αναλύσει τα λάθη στα οποία υπέπεσαν, ώστε να μην επαναληφθούν ή έστω να περιοριστούν. Πάντως προέκυψαν και νέα προβλήματα στην ομάδα της βόρειας Πιερίας μετά τον αγώνα της Δευτέρας (19/11).

Ο Γιώτης Γιαζιτζόγλου εξακολουθεί να αισθάνεται ενοχλήσεις στο γόνατο, παρότι έβγαλε όλο το 90λεπτο, τράβηγμα στους προσαγωγούς αντιμετωπίζει ο Σοφιάνης, ενώ τράβηγμα έχει και ο Πολύζος. Η κατάστασή τους θα επανεκτιμηθεί τις επόμενες μέρες.

Ρεπό θα δοθεί την Τρίτη (21/11) και η προετοιμασία για την αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Πόντου θα ξεκινήσει την Τετάρτη (22/11).

Last modified onΔευτέρα, 20 Νοέμβριος 2017 14:55