«Έκανε λάθη ο Αιγινιακός»

Ο Μούτσα Μπλέντι μίλησε για τη νίκη της Αναγέννησης επί του Αιγινιακού.

Το 3-0 επί του Αιγινιακού σημείωσε για την Αναγέννηση Καρδίτσας ο Μούτσα Μπλέντι. Ο 28χρονος Αλβανός της ΑΣΑ μίλησε στον Sport24 Radio 103.3 για το σπουδαίο τρίποντο της ομάδας του στη βόρεια Πιερία, λέγοντας:

«Ευτυχήσαμε να πάρουμε το πρωτάθλημα από το πρώτο κιόλας λεπτό, μετά από λάθος του τερματοφύλακα και κρατήσαμε το μηδέν στην άμυνα μέχρι το ημίχρονο. Μετά ο αντίπαλος ανοίχτηκε, βρήκαμε χώρους και βάλαμε άλλα δύο γκολ.

Ο Αιγινιακός έχει καλούς παίκτες, αλλά έκανε κάποια λάθη τα οποία εμείς εκμεταλλευτήκαμε και νικήσαμε. Το πρωτάθλημα είναι δύσκολο. Όλες οι ομάδες είναι ανταγωνιστικές. Εμείς έχουμε καλό κλίμα, καλούς παίκτες, είμαστε δεμένη ομάδα και βλέπουμε το μέλλον θετικά».