«Ό,τι χρειαζόμασταν»

Ο Πολ Γουέρε κέρδισε τις εντυπώσεις στο πρόσφατο φιλικό της Κένυας με το Κονγκό.

Η είσοδος του Πολ Γουέρε στο φιλικό που έδωσε η Κένυα με τη Λαϊκή Δημοκρατία του Κονγκό έφερε και τη νίκη (1-0) για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του. Μάλιστα, ο προπονητής του στην Εθνική, Στάνλεϊ Οκούμπι σε δηλώσεις του τόνισε ότι ο επιθετικός του Αχαρναϊκού έκανε τη διαφορά με την είσοδό του.

Συγκεκριμένα, είπε σε μέσο ενημέρωσης της πατρίδας του: «Χρειαζόμασταν κάποιον που θα κυκλοφορήσει γρήγορα τη μπάλα, αφού οι αντίπαλοι ήταν κουρασμένοι και ο Γουέρε με την απόδοσή του μας βοήθησε σε αυτό. Η είσοδός του στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αναγκαία».

Υπενθυμίζεται ότι ο Γουέρε πέρασε αλλαγή στο 62' και έξι λεπτά μετά από δική του ενέργεια ήρθε το γκολ για την Κένυα.

Last modified onΤρίτη, 11 Οκτώβριος 2016 16:01