Πρώτη επικράτηση με Μοντέρο

Ο Πανελευσινιακός κατέκτησε την πρώτη φιλική νίκη (1-0) απέναντι στη Δόξα Βύρωνα.

Με τον νεοαποκτηέντα τερματοφύλακα, Φελίπε Γκόμεζ να βγάζει όλο το 90λεπτο ο Πανελευσινιακός σημείωσε το απόγευμα της Τετάρτης (24/08) την πρώτη νίκη σε φιλικό επίπεδο απέναντι στη Δόξα Βύρωνα (1-0). Το ματς έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Βύρωνα και σκόρερ για την ομάδα της δυτικής Αττικής χρίστηκε ο υπό δοκιμή Λεό Μοντέρο στο 65'.

Οι «σταχυοφόροι» έπιασαν καλή απόδοση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, οπότε έπαιξαν κυρίως οι βασικοί. Στο πρώτο 45λεπτο ο προπονητής, Θανάσης Δημόπουλος έδωσε χρόνο σε αρκετούς αναπληρωματικούς.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: (Θανάσης Δημόπουλος): Γκόμεζ, Μουντoκαλάκης, Κοτσόκολος, Κορομηλάς, Σιάννης, Δημόπουλος, Κασνέτσης, Ιορδανίδης, Παλιάτσιος, Στόγιος, Μπρέμπος. Έπαιξαν και οι: Κωνσταντινίδης, Σταματάκης, Γραικός, Κοτσαρίδης, Πούρνος, Μοντέρο, Παλαιολόγος, Ρόκας, Ταμπάκης, Τσίγκρος, Μιχαλάκος.

Last modified onΤετάρτη, 24 Αύγουστος 2016 20:50