«Στους 40 βαθμούς η παραμονή»

«Δεν έχει μόνο ηθική σημασία αυτή η νίκη», ξεκαθάρισε ο Αρναούτης μετά το 2-1 του Αχαρναϊκού επί του Πανσερραϊκού.

Τη σημασία των βαθμών της νίκης επί του Πανσερραϊκού υπογράμμισε ο Δημήτρης Αρναούτης. Ο τεχνικός του Αχαρναϊκού επισήμανε πως το όριο για την εξασφάλιση της παραμονής έχει ανέβει στους 40 βαθμούς και ως εκ τούτου, η ομάδα του δεν είναι αδιάφορη.

Αναλυτικά δήλωσε:

«Σήμερα παίξαμε με μια πολύ καλή ομάδα. Καταφέραμε να προηγηθούμε στα πρώτα λεπτά. Είχαμε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, θα μπορούσαμε να σημειώσουμε και δεύτερο γκολ. κόντρα στη ροή του ματς ο Πανσερραϊκός μας ισοφάρισε στην πρώτη φάση του δευτέρου μέρους. Εμείς συνεχίσαμε την πίεση και κάναμε το 2-1. Φάνηκε από την εξέλιξη του ματς ποια ομάδα είχε μεγαλύτερη διάθεση.

Δεν έχει μόνο ηθική σημασία αυτή η νίκη. Το πρώτο που μετράει είναι οι βαθμοί. Γίνονται αρκετά περίεργα αποτελέσματα και το όριο της σωτηρίας έχει μεγαλώσει και είναι στους 40 βαθμούς πλέον».