«Όπως το σχεδιάσαμε»

Το γκολ του Παναιγιαλείου δεν ήρθε απρόσμενα σύμφωνα με τον Γιώργο Μαραντά.

Μετά τη νίκη (1-0) του Παναιγιαλείου στο ντέρμπι με την Παναχαϊκή ο τεχνικός, Γιώργος Μαραντάς δήλωσε: «Ήταν ντέρμπι εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε μία πολύ καλή ευκαιρία με τον Μπουρλάκη. Είχαμε πει ότι τέτοια ματς κρίνονται στο γκολ, ήμασταν καλοί στις αντεπιθέσεις και κλείσαμε τους χώρους στο δεύτερο ημίχρονο. Κρίνω το αποτέλεσμα δίκαιο.

Το γκολ δεν ήρθρ απρόσμενα. Έτσι, σχεδιάσαμε το παιχνίδι. Δεν θα λέγαμε όχι και στον ένα πόντο, αλλά είναι πολύ καλύτερο για την ψυχολογία μας το τρίποντο, γιατί προερχόμασταν από εντός έδρας ήττα. Ήταν ένα άτυχο ματς με την Καλλιθέα και δεν θέλω να επαναληφθεί. Πλέον είμαστε πιο ώριμοι. Οι βαθμοί αυτοί μας βοηθούν για τη συνέχεια. Είμαστε ακόμα χαμηλά. Έχουμε βάλει έναν στόχο με τους ποδοσφαιριστές για το τέλος του πρώτου γύρου. Κάναμε απλά ένα βήμα».

Για το στοιχείο που του άρεσε:
«Ότι ήμσταν πολύ δεμένοι σε όλες τις γραμμές. Όλοι μαζί κάναμε άμυνα και όλοι επίθεση. Να το κρατήσουμε αυτό».

Απόδοση: flnews.gr

Last modified onΔευτέρα, 07 Δεκέμβριος 2015 22:16