Ναι μεν, αλλά για Μαραντά

Ο Γιώργος Μαραντάς κράτησε μόνο την προσπάθεια των παικτών του Παναιγιαλείου στον Εύοσμο.

Θετικός χαρακτηρίστηκε στον Παναιγιάλειο ο πόντος (0-0) απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα. Οι «μελανόλευκοι» έδειξαν ότι διανύουν περίοδο ανάκαμψης, όμως ο τεχνικός, Γιώργος Μαραντάς κράτησε μόνο την προσπάθεια των παικτών του στον Εύοσμο. Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του flnews, τους τόνισε μετά την αναμέτρηση της 9ης αγωνιστικής: «Έμεινα ικανοποιημένος από την προσπάθεια, όμως όχι και από το αποτέλεσμα», και έδειξε με αυτό τον τρόπο ότι περιμένει περισσότερα από τους ίδιους και έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο, άλλωστε, ο Παναιγιάλειος έχασε τρεις κλασικές ευκαιρίες για να μπει μπροστά στο σκορ και στο δεύτερο άλλες δύο. Έπαιξε, όμως επτά λεπτά με παίκτη λιγότερο και με τον Πέριτς... τερματοφύλακα, οπότε δεδομένων των συνθηκών ο βαθμός είναι θετικός.

Ο Ομάρ επιστρέφει από τιμωρία στον αγώνα με την Καλλιθέα, ο Σπίνουλας θα απουσιάζει λόγω καρτών, όπως και ο Πίτκας, ενώ ερώτημα παραμένει η συμμετοχή του Γκοτσούλια.

Last modified onΤρίτη, 24 Νοέμβριος 2015 18:44