Ισοπαλία για Ελευσίνα

Στο 2-2 έμεινε με τον Εθνικό ο Πανελευσινιακός στο φιλικό που έδωσαν οι «σταχυοφόροι» την Κυριακή (13/9)

Μετά την ήττα στη Θήβα, ο Πανελευσινιακός αντιμετώπισε σε νέο φιλικό την Κυριακή (13/9) τον Εθνικό εκτός έδρας και αναδείχθηκε ισόπαλος με τους Πειραιώτες, 2-2. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ οι παίκτες του Θανάση Δημόπουλου κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια με τον Μποτωνάκη στο 32ο λεπτό. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι στο 43’ πήραν προβάδισμα καθώς ο Γιαννιτσάνης εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος. Όμως ο Εθνικός απέφυγε τελικά την ήττα καθώς ισοφάρισε στο 50’ σε 2-2, σκορ που έμεινε ως τη λήξη του αγώνα.

Πανελευσινιακός: Μανιάτης, Λίτσος, Παληγεωργος, Τσίγκρος, Νικολάου, Δημόπουλος, Μποτωνάκης, Γκεμίσης, Μπαρμπόσα, Τσολακίδης, Γιαννιτσάνης. Πάγκος: Μπαντίκος Ανδρίκος, Κυγάης, Κασνέτση, Πούρνος, Πλαβούκος Χαλιώτης Κακαράς Βιγιαφανε.

Last modified onΚυριακή, 13 Σεπτέμβριος 2015 19:34