«Να μας δώσει δύναμη ο Θεός»

Ο τεχνικός του Αλίμου, Πέτρος Δημητρίου, εξέφρασε τη στεναχώρια του για το 0-0 με την Επισκοπή.

Δεν άρεσε στον Άλιμο το 0-0 με την Επισκοπή. Ο προπονητής Πέτρος Δημητρίου εξέφρασε ανοιχτά την απογοήτευσή του για τη λευκή ισοπαλία, αναφέροντας στη συνέντευξη Τύπου, όπου το παρών έδωσε μόνο το flnews.gr: «Είμαι πολύ στεναχωρημένος με το αποτέλεσμα. Η προσπάθεια που έγινε ήταν πάρα πολύ μεγάλη. Καθόλη τη διάρκεια του αγώνα υπήρχε μόνο ο Άλιμος στο γήπεδο. Δεν κινδυνεύσαμε σε καμία στιγμή. Ακόμα και στο γκολ ο επόπτης έχει δείξει οφσάιντ, πριν ακόμα αλλάξουν τη μπάλα οι παίκτες της Επισκοπής. Από εκεί και πέρα είχαμε ένα δοκάρι εσωτερικό και στο πρώτο ημίχρονο τρεις αποκρούσεις πολύ δύσκολες του αντίπαλου τερματοφύλακα. Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβήκαμε, πιέσαμε, παίξαμε με δύο επιθετικούς, στη συνέχεια με τέσσερις. Μας αδικεί το αποτέλεσμα.

Δεν θέλω να αδικήσω την προσπάθεια των παιδιών της Επισκοπής, αλλά σε όλο το ματς η πλάστιγγα έγερνε προς το μέρος μας. Είναι πολύ κακό το αποτέλεσμα για εμάς, γιατί με νίκη θα ήμασταν κοπντά στον στόχο των πλέι άουτ. Συνεχίζουμε, γιατί η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. Αξίζουμε να μείνουμε στην κατηγορία. Δεν είχαμε τύχη και δεν έχω παράπονο από τους παίκτες μου. Μακάρι να μας βοηθήσει ο Θεός να πάμε στα πλέι άουτ. Δεν γνωρίζω απλά αν προλάβουμε».

Last modified onΤετάρτη, 18 Μάρτιος 2015 20:31