Παράπονα Ακίνο

Ο Ντάνι Ακίνο εξέφρασε παράπονα για τη διαιτησία.

Μετά την ήττα (2-0) από τον Απόλλωνα 1926 ο προπονητής της Ζακύνθου, Ντάνι Ακίνο εξέφρασε πολλά παράπονα για τις αποφάσεις της Μήτση και ανέφερε:

«Ένας διαιτητής μπορεί να εηπρεάσει την εξέλιξη ενός αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο ο Παπαδημητρίου φεύγει μόνος του με τον τερματοφύλακα και ανατρέπεται μέσα την περιοχή. Είναι πέναλτι και αποβολή. Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ από αδράνεια και ακολούθως ο αντίπαλος κλείστηκε. Οι αντίπαλοι έκαναν διαρκώς καθυστερήσεις. O αγώνας διακόπηκε αρκετές φορές και τα λεπτά των καθυστερήσεων ήταν πολύ λιγότερα.

Και στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν πολλά λάθη, ενώ υπάρχει χέρι αμυνόμενου. Κλειδί, όμως ήταν το πέναλτι που δεν μας δόθηκε».

Σε ό,τι αφορά στην απόδοση της Ζακύνθου είπε: «Πρέπει να κάνουμε περισσότερα πράγματα για να μείνουμε ψηλά. Βέβαια, η απόδοσή μας δεν ήταν τόσο καλή».

Last modified onΚυριακή, 21 Δεκέμβριος 2014 22:01