«Ψυχοφθόρο δεκάλεπτο»

Ο Σάκης Παπαβασιλείου στάθηκε στα τελευταία αγχωτικά λεπτά του νικηφόρου αγώνα με τα Γιαννιτσά.

Ο τεχνικός του Βατανιακού δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου: «Σήμερα έγινε ένα καλό παιχνίδι σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο με τις δυο ομάδες να θέλουν μόνο τη νίκη. Οι ποδοσφαιριστές μου έδειξαν τεράστιο χαρακτήρα και ευτυχήσαμε να προηγηθούμε με δυο τέρματα. Οι τρεις αναγκαστικές αλλαγές που έγιναν στο ημίχρονο δεν επηρέασαν την εικόνα του παιχνιδιού και μπορούσαμε να διευρύνουμε το σκορ.
Στο ποδόσφαιρο όμως όταν δεν κάνεις το 2-0, 3-0 και να το τελειώσεις, πάντα κινδυνεύεις. Πέτυχε ένα γκολ ο αντίπαλος από μια στημένη φάση, μπήκε στο παιχνίδι και τα τελευταία 10 λεπτά έγιναν πολύ ψυχοφθόρα. Για μας το ζητούμενο στη συνέχεια είναι να πάρουμε ακόμα τρεις βαθμούς με την ομάδα της Καρδίτσας, μια οργανωμένη ομάδα μια ομάδα που έχει διαφορετικούς στόχους από μας. Θεωρώ ότι αν συνεχίσουμε την προσπάθεια μέχρι το τέλος είμαι σίγουρος ότι θα παλέψουμε την παραμονή και από εκεί και πέρα ό,τι βγει. Συγχαρητήρια στον κύριο Δημόπουλο και στα Γιαννιτσά για την προσπάθεια που έκαναν σήμερα».

Last modified onΚυριακή, 09 Μάρτιος 2014 18:51