«Δεν βγήκαμε στο δεύτερο...»

Παράπονα του Γιάννη Συμεωνίδη για την εμφάνιση του Πιερικού στο δεύτερο 45λεπτο.

Ο συνεργάτης του Γιώργου Φοιρού στον πάγκο των Κατερνιωτών δήλωσε μετά την ήττα (4-2) από την ΑΕΛ: «Ήρθαμε σήμερα εδώ στην Λάρισα να παίξουμε χωρίς άγχος και να δώσουμε ευκαιρίες στα νέα παιδιά ώστε να αξιολογηθούν για τη συνέχεια. Στο πρώτο μέρος σταθήκαμε αρκετά καλά παρότι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε. Στην επανάληψη, έχω την αίσθηση ότι δε βγήκαμε καθόλου στο παιχνίδι.

Η ΑΕΛ προηγήθηκε νωρίς, έβαλε άλλα δύο γκολ και εκεί τελείωσε το παιχνίδι. Εμείς κρατάμε την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου και είδατε ότι όλοι οι παίκτες πήραν τις ευκαιρίες. Αλλά να ξέρουν οι παίκτες ότι αυτές θα είναι περιορισμένες και θα πρέπει να προσέξουν ώστε να τις αρπάξουν από τα μαλλιά. Καλή συνέχεια στην ΑΕΛ και εύχομαι να πετύχει το στόχο της».

Πηγή: sportlarissa.gr

Last modified onΚυριακή, 21 Απρίλιος 2013 20:00