«Θα πουλήσουμε ακριβά το τομάρι μας»

Ο Μάκης Χάβος υποστήριξε ότι κάποιοι χάρηκαν με το στραβοπάτημα του Παναιτωλικού.

Έπειτα από την ισοπαλία (1-1) με την Καλλιθέα ο τεχνικός της ομάδας του Αγρινίου ανέφερε: «Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι και δημιουργήσαμε καλές ευκαιρίες . Δυστυχώς δεν είχαμε καλή τελική προσπάθεια. Κερδίσαμε πολλά στημένα, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στην επανάληψη κυνηγήσαμε από την αρχή το γκολ, αλλάξαμε την τακτική μας σε 4-4-2 και οι αλλαγές βοήθησαν.

Δεχτήκαμε το γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε αργά. Στηρίζω την ομάδα και πιστεύω σε αυτή. Πολλοί στεναχωρήθηκαν σήμερα που δε νικήσαμε. Πολλοί όμως χάρηκαν γι’ αυτό. Θα πουλήσουμε ακριβά το τομάρι μας και θα προσπαθήσουμε να πάρουμε την άνοδο. Υπάρχει διάθεση και όρεξη, όμως και άγχος για την τελική προσπάθεια. Έχουμε παίχτες με προσωπικότητα και ποιότητα που δεν έκαναν σουτ από τα 16 μέτρα. Πολλοί δεν θέλουν τον Παναιτωλικό στην Α’ Εθνική».

Ο σκόρερ, Μιχάλης Μπακάκης τόνισε: «Είχαμε ένα ατυχές αποτέλεσμα. Πρέπει να εκμεταλλευτούμε την έδρα μας. Πάντα πηγαίνουμε παντού για να νικήσουμε».
Πηγή: agriniopress.gr

Last modified onΤετάρτη, 13 Μάρτιος 2013 18:48