• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 64

«Ήττα... απειρίας»

Ο προπονητής της Αναγέννησης Γιαννιτσών, Νίκος Παναγιωτίδης στάθηκε στις πολλές χαμένες ευκαιρίες.

Μετά την ήττα (3-2) από την Καλλιθέα ο προπονητής των «κυανόλευκων» δήλωσε: «Ξέραμε ότι το ματς θα ήταν πολύ δύσκολο. Στο πρώτο ημίχρονο βάλαμε τη μπάλα κάτω, κάναμε τρεις ευκαιρίες, αλλά δεν σκοράραμε και από την άλλη πλευρά δεχτήκαμε εύκολα γκολ. Είναι θέμα απειρίας. Πολλά παιδιά έπαιζαν για δεύτερη φορά...

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν τέσσερα γκολ. Τα δύο που δεχτήκαμε από προσωπικά λάθη. Περάσαμε μπροστά, μειώσαμε δύο φορές, αλλά μετά δεν υπήρχαν περιθώρια. Όταν δεν εκμεταλλεύεσαι τις ευκαιρίες, έρχεται το μοιραίο...».

Ο Σερέτης δήλωσε: «Είμαστε άξιοι της μοίρας μας που δεν καταφέραμε να εκμεταλλευτούμε κάποια από τις ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου. Είμαστε άπειρη ομάδα, αλλά θα πάμε καλύτερα, γιατί έχουμε ποιοτικό ρόστερ. Θα βρούμε τον δρόμο μας».

Last modified onΤετάρτη, 10 Οκτώβριος 2012 18:58