Αρνητικό ρεκόρ 20ετίας

Από το 1998 είχε να δεχτεί τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο εντός έδρας αγώνα η Δόξα Δράμας.

Το χαμένο έδαφος της εντός έδρας ήττας (2-3) από τον Ηρόδοτο καλείται να καλύψει η Δόξα Δράμας. Οι Μαυραετοί βρίσκονται στο -5 από την κορυφή και γνωρίζουν ότι αν ο Βόλος κερδίσει την ένσταση, τότε η ψαλίδα θα μεγαλώσει. Οφείλουν, πάντως, να δείξουν βελτιωμένο πρόσωπο στο παιχνίδι της Τετάρτης (21/11) με την Κέρκυρα εκτός έδρας και, σίγουρα, μεγαλύτερη συγκέντρωση.

Στο ματς με τον Ηρόδοτο η Δόξα Δράμας δέχτηκε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Αυτό είχε να συμβεί σε εντός έδρας παιχνίδι της... 20 χρόνια! Συγκεκριμένα, στις 2 Δεκεμβρίου 1998 η Νάουσα είχε επικρατήσει 6-0 στη Δράμα και είχε σημειώσει τρία τέρματα στο πρώτο 45λεπτο.

Και πέρυσι, βέβαια, η Δόξα Δράμας είχε δεχτεί τρία γκολ, αλλά στο δεύτερο 45λεπτο του αγώνα με τον Αιγινιακό (3-3), ενώ στις 23 Οκτωβρίου 2005 ο ΑΟ Τρίκαλα είχε σκοράρει πέντε φορές στο δεύτερο ημίχρονο και είχε επικρατήσει εκτός έδρας των «ασπρόμαυρων» 5-1 για τη Γ' Εθνική.

Last modified onΔευτέρα, 19 Νοέμβριος 2018 15:16