«Παίξαμε ελεύθερα»

Το γρήγορο γκολ της Δόξας Δράμας έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του παιχνιδιού, όπως τόνισε Γιώργος Γεωργιάδης.

Ο 30χρονος επιθετικός της Δόξας Δράμας δήλωσε πως μετά το 0-1 εκείνος και οι συμπαίκτες του έπαιξαν πιο ελεύθερα και όμορφα, ενώ ευχαρίστησε τον κόσμο της ομάδας του για τη στήριξη.

Αναλυτικά, ο Γιώργος Γεωργιάδης είπε μετά το 3-1 επί του Απόλλωνα Λάρισας:

«Για εμάς ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Θέλουμε να τελειώσουμε τη σεζόν με νίκες και παίζαμε κόντρα σε μία πολύ καλή ομάδα που φαίνεται από τη βαθμολογική της θέση. Τα παιχνίδια της Β' Εθνικής είναι πολύ δύσκολα, αλλά όταν προηγείσαι νωρίς όλα γίνονται πιο εύκολα. Μετά το 0-1 παίξαμε πιο ελεύθερα και όμορφα και ήρθε κι ένα όμορφο γκολ από την ομάδα μας. Η εικόνα μας ήταν πολύ καλή.

Στο δεύτερο ημίχρονο είπαμε να μπούμε το ίδιο συγκεντρωμένα περιμένοντας την αντίδραση του αντιπάλου. Δεχθήκαμε ένα γκολ νωρίς και μπήκαμε σε περιπέτειες, αλλά αν εξαιρέσουμε δέκα λεπτά η ομάδα μου ήταν καλύτερη και δίκαια πήραμε τη νίκη. Να ευχαριστήσω το κόσμο της Δόξας που μας στήριξε και να ευχηθώ καλή συνέχεια στον αντίπαλο».

Last modified onΚυριακή, 29 Απρίλιος 2018 20:25