LIVE Απόλλων Σμύρνης - Ξάνθη 3-1

Παρακολουθήστε από το FL News τη LIVE εξέλιξη του δεύτερου αγώνα μπαράζ μεταξύ Απόλλωνα Σμύρνης και Ξάνθης.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΠΟΛΛΩΝ - ΞΑΝΘΗ 3-1. Ο Απόλλων στη Σούπερ Λίγκα, η Ξάνθη στη β' κατηγορία μετά από 31 χρόνια!
90': Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
88': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή της Ξάνθης, Νίκο Καραγεωργίου, για διαμαρτυρία.
83' Πέναλτι για την Ξάνθη - Κίτρινη στον Αναγνωστόπουλο. Ο Φασίδης ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και ήταν εύστοχος (3-1)
79': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Βάρκας στη θέση του Μπλάζιτς.
79': Ακόμα δύο αλλαγές για την Ξάνθη. Ερτουρούλ και Παπαδόπουλος αντί των Τσιτσεκίδη, Κοτόπουλο.
78': Ο Μανίσογλου σουτάρει, ο Τσαμπούρης διώχνει προ της γραμμής.
77': Η Ξάνθη έχει ανέβει, ο Απόλλων έχει "καθίσει" όπως είναι λογικό στο... συνολικό 4-0 και περιμένει τα διαδικαστικά τελευταία λεπτά
72': Σουτ του Φασίδη, άουτ
62': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φασίδη, με τον Αναγνωστόπουλο να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ. Καλή στιγμή για την Ξάνθη.
61': Αποβολή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Λαγός βλέπει την (απευθείας) κόκκινη κάρτα του διαιτητή Σιδηρόπουλου. Αποβλήθηκε για φάουλ στον Κοτόπουλο, ενώ ο παίκτης της Ξάνθης πήρε κάρτα για διαμαρτυρία.

59': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μανίσογλου στη θέση του Φάκκη.

58' ΓΚΟΛ: Ωραία συνεργασία των παικτών του Απόλλωνα (Βιτλής - Ιωαννίδης), τελικός αποδέκτης της μπάλας ο Μπεντινέλι, ο οποίος κάνει το 3-0!

55': Κίτρινη στον Πατράλη.
 49': Σουτ του Πατράλη από δεξιά, ο Μπέντο να διώχνει σε κόρνερ.
Δύο αλλαγές για την Ξάνθη μία για τον Απόλλωνα. Αραμπατζής και Τσιλιγγίρης στις θέσεις των Ισαάκιδη και Τσιπούρα. Ο Πατράλης στη θέση του Καραγκούνη για την Ελαφρά Ταξιαρχία.

46': Ξεκίνησε το β' ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΑΠΟΛΛΩΝ - ΞΑΝΘΗ 2-0

45': Τέσσερα τα λεπτά οι καθυστερήσεις

37': Κίτρινη στον Ισαακίδη

36' ΓΚΟΛ: 2-0 για τον Απόλλωνα. Αυτογκόλ του Τενεκέ, στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα

31': Κίτρινη στον Τσαμπούρη

28': Αποβολή για την Ξάνθη. Αντικανονικό μαρκάρισμα από τον Αδαμίδη στον Μπεντινέλι που έβγαινε τετ α τετ με τον Μπέντο

22': Η Ξάνθη προσπαθεί να βρει τρόπους για να κυκλοφορήσει τη μπάλα και να δημιουργήσει προϋποθέσεις για κάτι καλό στην επίθεση

14' ΓΚΟΛ: Μπεντινέλι και 1-0! Όπως στο πρώτο παιχνίδι, έτσι και στη ρεβάνς ο Βραζιλιάνος ανοίγει το σκορ με τον ίδιο τρόπο.

12': Πέναλτι για τον Απόλλωνα. Ο Λεωντσάκος ανέτρεψε τον Καραγκούνη και αντίκρισε την κίτρινη κάρτα

7': Σέντρα του Τσαμπουρή, ο Ιωαννίδης δεν μπορεί να απειλήσει την εστία της Ξάνθης.

6': O Μπέντο μπλοκάρει σουτ του Τσαμπούρη

3': Μακρινό άστοχο σουτ του Θυμιάνη
1': Ξεκίνησε το παιχνίδι

Το 14ο εισιτήριο για τη Super League προκύπτει απόψε (20.00) στη Ριζούπολη. Ο Απόλλων Σμύρνης υποδέχεται την Ξάνθη στη ρεβάνς του υπέρ του 1-0 στα Πηγάδια και το FL News θα καλύψει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

19.25 Οι ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα πριν ξεκινήσουν το ζέσταμά τους έκαναν έναν κύκλο και φώναξαν δυνατά «Απόλλων».

19.20 Η ομάδα της Ξάνθης βγήκε για ζέσταμα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Μπάμπης Τεννές): Αναγνωστόπουλος, Τσαμπούρης, Ρώσση, Βιτλής, Λαγός, Τσαμπούρης, Φατιόν, Κολ, Καραγκούνης, Μπεντινέλι, Ιωαννίδης.

ΞΑΝΘΗ (Νίκος Καραγεωργίου): Μπέντο, Ισαακίδης, Τσιτσεκίδης, Κοτόπουλος, Λεωντσάκος, Τενεκές, Αδαμίδης, Τσιπούρας, Θυμιάνης, Φασίδης, Φακκής.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αν. Σιδηρόπουλος (Δωδ/νήσου)
ΒΟΗΘΟΙ: Π. Κωσταράς (Αιτ/νίας), Λ. Δημητριάδης (Μακεδονίας)
ΤΕΤΑΡΤΟΣ: Αρ. Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
VAR: Β. Φωτιάς (Πέλλας), AVAR: Μ. Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)

Last modified onΣάββατο, 29 Αύγουστος 2020 22:06