«Αργήσαμε να το τελειώσουμε»

Ο Δημήτρης Σπανός δήλωσε πως έπρεπε ο Απόλλων να είχε τελειώσει το ματς νωρίτερα. Ο Δημήτρης Σπανός δήλωσε πως έπρεπε ο Απόλλων να είχε τελειώσει το ματς νωρίτερα.

Η νίκη επί του Αιγινιακού έφερε χαμόγελα στον Απόλλωνα, με τον Δημήτρη Σπανό να μένει ικανοποιημένος από την προσπάθεια όλων.

Ο τεχνικός του Απόλλωνα Σμύρνης μετά τη νίκη (2-1) σε βάρος του Αιγινιακού στάθηκε περισσότερο στο γεγονός πως η ομάδα του δεν τελείωσε το ματς όταν έπρεπε και έφτασε στην επικράτηση στο 90ό λεπτό. Αναλυτικά τα όσα είπε ο Δημήτρης Σπανός:

«Ήταν ένα κρίσιμο παιχνίδι για εμάς με κομβική σημασία για τη συνέχεια. Θέλαμε το τρίποντο για να μείνουμε σε επαφή με την κορυφή. Έπρεπε να το τελειώσουμε το ματς στο πρώτο ημίχρονο, όμως, μετά το πρώτο γκολ που σημειώσαμε εγκλωβιστήκαμε.

Μας στοίχησαν και οι τραυματισμοί. Δεχθήκαμε την ισοφάριση στη συνέχεια. Η προσπάθεια όμως, αμείβεται και αυτό έγινε στα τελευταία λεπτά. Πρέπει να δουλεύουμε συνεχώς και κάθε μέρα να γινόμαστε καλύτεροι»

Last modified onΔευτέρα, 19 Δεκέμβριος 2016 19:50