«Ματς μιας ευκαιρίας»

Ο Μαρσέλο Τροΐζι τόνισε πως σε παιχνίδια όπως αυτό με τον Πλατανιά δεν υπάρχουν πολλές ευκαιρίες και ο Απόλλων Λάρισας που δεν βρήκε το γκολ εκεί που μπορούσε, έμεινε στο 0-0.

Ευχαριστημένος από την ισοπαλία σε μια δύσκολη έδρα παρουσιάστηκε στη συνέντευξη Τύπου ο προπονητής του Απόλλωνα Λάρισας, Μαρσέλο Τροΐζι. Οι δηλώσεις του μετά την λευκή ισοπαλία με τον Πλατανιά:

«Το αποτέλεσμα για εμάς είναι καλό, αφού ο Πλατανιάς είναι μια καλή ομάδα και πολύ δυνατή στην έδρα της. Ξέραμε πως θα ήταν πολύ δύσκολο να κερδίσουμε εδώ μέσα. Στο πρώτο ημίχρονο είχαν τον έλεγχο του κέντρου και έπαιζαν καλύτερα από εμάς με αποτέλεσμα να είναι πιο επικίνδυνοι στις επιθέσεις τους. Στο ημίχρονο είπα στα παιδιά πως έπρεπε να πιέσουμε περισσότερο στο κέντρο και το καταφέραμε με αποτέλεσμα να μας λείπει μόνο το γκολ.

Αυτοί οι αγώνες είναι της μιας ευκαιρίας για να μπει το γκολ και αν δεν το βάλεις, μένεις στο μηδέν. Συγχαρητήρια στον Πλατανιά και στην ομάδα μου. Συνεχίζουμε μπροστά πλέον».

Last modified onΣάββατο, 26 Ιανουάριος 2019 18:05