3X3 η ΑΕΛ

Η ΑΕΛ νίκησε 3-1 τον Τύρναβο στο προπονητικό των Δένδρων.

Τρίτο φιλικό, τρίτη νίκη για την ΑΕΛ, η οποία την Τετάρτη (19/08) επικράτησε στο προπονητικό κέντρο των Δένδρων με 3-1 του Τυρνάβου σε αναμέτρηση που είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν αρκετοί φίλαθλοι, αφού η είσοδος ήταν ελεύθερη. Οι «βυσσινί» άνοιξαν το σκορ στο 25' όταν ο Μπανούσης εκτέλεσε φάουλ και ο Ουρτάδο με σουτ βρήκε δίχτυα. Έξι λεπτά μετά ήρθε η ισοφάριση. Ο Μπαρούτας έδωσε την ασίστ στον Τασιούλη και αυτός με σουτ νίκησε τον Ξενοδόχοφ. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ που δέχτηκε η ΑΕΛ στα φιλικά...

Στο δεύτερο 45λεπτο και παρά τις πολλές αλλαγές η ομάδα του Ράτκο Ντόστανιτς ανέβασε απόδοση και σημείωσε δύο ακόμα τέρματα. Συγκεκριμένα, στο 55' ο Μασούρας έβγαλε παράλληλη μπαλιά για τον Χοτζάλι για το 2-1, ενώ στο 67' ο Ροβίθης έδωσε την ασίστ στον Τσιμπάμπα και αυτός διαμόρφωσε το 3-1.

ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ξενοδόχοβ (68΄ Πατσογιώργος), Νικολακάκης (46’ Μασούρας), Μονιάκης (46’ Κοντοχρήστος), Βέρτζος (75’ Μανακούσιος), Γιοβάνοβιτς (46’ Κομεσίδης), Μπανούσης (57΄ Χάμος), Πάτο (46’ Ροβύθης), Αναστασόπουλος (65΄ Οικονομόπουλος), Μαρουκάκης (46’ Τσιμπάμπα), Ουρτάδο (58΄ Καπός) , Μπουντόπουλος (46’ Χοτζάλι).

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Μίλτος Ζιάκας): Παπαγιάννης (46’ Κούτσικος), Αιβάζης (75’ Αλεξίου), Μπαρούτας, Μητσογιάννης, Καρλιάμπας, Μανιώτης (61΄ Μανιώτης), Τασιούλης (46΄Σβερκούλης), Κόκκορας (81’ Τσιάγκος), Τσιρλίδης (52’ Παπαχρήστος), Λίταινας, Χριστίδης.

Πηγή: larissasportnews.gr

Last modified onΤετάρτη, 19 Αύγουστος 2015 22:56