Βασικός με Αλβανία ο Τόλι

Ο παίκτης του ΑΟ Χανιά - Κισσαμικού έπαιξε στην ήττα των Ελπίδων της Αλβανίας από την Β. Ιρλανδία.

Με τον Άρντιτ Τόλι να αγωνίζεται βασικός η Εθνική Ελπίδων της Αλβανίας λύγισε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Β. Ιρλανδία, την πρωτοπόρο του 2ου προκριματικού ομίλου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Ο ποδοσφαιριστής του ΑΟ Χανιά - Κισσαμικού (δανεικός από Ολυμπιακό) έπαιξε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα στη θέση του κεντρικού αμυντικού (με το 5 στη φανέλα) και είχε θετικότατη παρουσία. Το γκολ, άλλωστε, των νικητών (1-0) προήλθε από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λίαμ Ντόνελι λίγα δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη.

Το επόμενο παιχνίδι των Ελπίδων της Αλβανίας (έχει ένα βαθμό σε δύο ματς στον όμιλό της) είναι προγραμμαισμένο για τη Δευτέρα (4/9) κόντρα στην Ισλανδία.

Last modified onΠαρασκευή, 01 Σεπτέμβριος 2017 11:43