Άσφαιροι στο Καρπενήσι

Στο 0-0 έμειναν Άρης και Αχαρναϊκός στο φιλικό παιχνίδι που έπαιξαν στο Καρπενήσι

Χωρίς σκορ έληξε το φιλικό του Άρη με τον Αχαρναϊκό, με τις δυο ομάδες να δείχνουν πως ακόμα θέλουν χρόνο για να παρουσιαστούν έτοιμες. Οι «κίτρινοι» είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Ν’ Λουντούλου στο 25’, αλλά η ομάδα του Μενιδίου έχασε τις περισσότερες ευκαιρίες στο παιχνίδι, έχοντας καλύτερη εικόνα στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ματσούκας έχασε μερικές κλασικές ευκαιρίες για τον Αχαρναϊκό στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά αγώνα έπεσε, με τους παίκτες να είναι κουρασμένοι από τις συνεχείς προπονήσεις.

ΑΡΗΣ (Αναστόπουλος): Διούδης, Μπούρμπος, Τσουμάνης, Ιντζίδης, Ρόβας, Αντρέου, Τάτος, Ντούνης Καπνίδης, Νέτο, Ν’ Λουντούλου
Έπαιξαν και οι Αναγνωστόπουλος, Ντόγος, Βουτσιάς, Ανάκογλου, Ίλιτς, Παυλίδης, Μαζινγκά, Καρβούνης, Σωτηριάδης

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Αρναούτης): Γαρδικιώτης, Μουστάκης, Χριστοφιλέας, Σωτηράκος, Αναστασίου, Τσεμπερίδης, Παπατόλιος, Μάρης, Κυριαζόπουλος, Ντούνγκα, Ματσούκας