Τρένο ο Απόλλων!

1-0 μέσα στα Μέγαρα τον Βύζαντα, μόνη πρώτη στη βαθμολογία η «ελαφρά ταξιαρχία».

Ο Απόλλων ήταν καταιγιστικός στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης με τον Βύζαντα και άνοιξε δίκαια το σκορ στο 27’ με σκόρερ τον Διαμάντη. Από εκεί και πέρα η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμά της, και έφτασε με σχετική άνεση στο τρίποντο. Η «ελαφρά ταξιαρχία» διαγράφει πορεία πρωταθλητισμού, απαριθμώντας επτά διαδοχικά παιχνίδια χωρίς ήττα και τρία σερί τρίποντα με λευκό παθητικό. Αντίθετα οι Μεγαρείς απογοήτευσαν το κοινό τους, αφού δεν μπόρεσαν να επαναλάβουν μία αξιόλογη εμφάνιση όπως αυτές κόντρα σε Νίκη Βόλου και Εργοτέλη.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το φιλμ του αγώνα, όπως το κατέγραψε το FL News, λεπτό προς λεπτό.

Last modified onΚυριακή, 25 Νοέμβριος 2012 17:44