Προβλημάτισαν την ΑΕΛ τα Χανιά

Ισόπαλο 1-1 το φιλικό των Βυσσινί με την κρητική ομάδα στο Καρπενήσι.

Δυνατό φιλικό έδωσαν την Κυριακή (27/08) στο Καρπενήσι η ΑΕΛ και τα Χανιά. Οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1, με τους Κυανόλευκους να αφήνουν καλύτερες εντυπώσεις, έχοντας τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Στο 24' από πάσα του Κοσονού ο Μαυριάς άνοιξε το σκορ για τους Βυσσινί. Τα Χανιά απείλησαν τέσσερα λεπτά αργότερα με σουτ του Τσέλιου στο οριζόντιο δοκάρι και στην εκπνοή του ημιχρόνου ισοφάρισαν. Ο Μανουσάκης κέρδισε πέναλτι, ο Σουλούκος απέκρουσε τη μπάλα στην εκτέλεση του Μάναλη και στην επαναφορά ο ίδιος έκανε το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Χανιά ήλεγχαν το ματς, αλλά δεν μπόρεσαν να απειλήσουν ιδιαίτερα. Ένα σουτ του Έντγκαρ στο 77' ήταν άστοχο και στο 86' ο Αντωνόπουλος έδιωξε πάνω στη γραμμή σε κακό διώξιμο του Ζησούλη.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Σουλούκος (74′ Αντωνόπουλος), Παρασκευάς (30′ Καλουτσικίδης, 60′ Θ. Παπαγεωργίου) , Μαϊδανός (46′ Παπαδόπουλος, 80′ Ζησούλης), Ηλιάδης (46′ Γιανναράκης), Στάμου (46′ Μαξιμένκο), Κ. Παπαγεωργίου (46′ Θωμαΐδης), Πλέγας (46′ Πατράλης), Οτορμίν (46′ Αντράντα, 88′ Νινίκας), Μαυριάς (46′ Πεντρόσο), Κοσονού (46′ Νίνο, 70′ Μιλτιάδης), Όγκμποε (46′ Σάρατε, 88′ Ρούσης).

ΧΑΝΙΑ (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης (46’ Κυρίτσης), Κατσούρι (46’ Νίκολιτς), Μαζουλουξής, Μπάτζιος (60’ Σέχου), Παναγιώτου (46’Σερβιλάκης), Λεμονής, Τσέλιος (60’ Εντγκαρ), Μπουρσέλης (46’Τσερνομάζ), Κόλα (46’ Μιουλέρ), Μανουσάκης (75’ Βουό), Μάναλης (60’ Δερμιτζάκης).

Last modified onΚυριακή, 27 Αύγουστος 2023 20:31