Ήττα με 2-1 στο Αγρίνιο

Η Κέρκυρα ηττήθηκε με 2-1 από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο. Η Κέρκυρα ηττήθηκε με 2-1 από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο.

Η Κέρκυρα είχε καλή εικόνα στο μεγαλύτερο διάστημα της φιλικής αναμέτρησης με τον Παναιτωλικό και ηττήθηκε με 2-1.

Με καλά διαστήματα, σωστή λειτουργία στις περισσότερες στιγμές του αγώνα και ένα γκολ στα τελευταία λεπτά, η Κέρκυρα άφησε καλές εντυπώσεις παρά την ήττα με 2-1 από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο. Ο Μοράν άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με εκτέλεση φάουλ στο 42ο λεπτό, ενώ ο ίδιος στο 52ο λεπτό μετά από κάθετη μπαλιά του Πάουλο τελείωσε σωστά με πλασέ την φάση για το 2-0. Ο Βέρτζος ήταν ο σκόρερ για την Κέρκυρα με κεφαλιά στο 79ο λεπτό και έγραψε το τελικό 2-1.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΚΕΡΚΥΡΑ 2-1
ΓΚΟΛ: 42’, 52’ Μοράρ – 79’ Βέρτζος
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης (72’ Θεοδωρόπουλος), Άργκους (72’ Μαλής), Χαντάκιας (72’ Γιαννιώτης Δ.), Μαρινάκης (72’ Κόκκορης), Τσοκάνης (λ.τ. 32’ Ρότσα, 72’ Παρράς), Έρικσον (72’ Αγρόδημος), Λιάβας (72’ Νταλακούρας), Πάουλο (72’ Τσιγγάρας), Ντίας (72’ Βακράκος), Μανά (72’ Βασιλούδης), Μοράρ (55’ Μπελεβώνης).

ΚΕΡΚΥΡΑ: Αθανασόπουλος (46’ Κουτζαβασίλης), Σπίνουλας, Ιωάννου (74’ Λάμπογλου), Μότα (55’ Θεοδωράκης), Βέρτζος, Παναγιωτίδης (46’ Κρητικός Ν.), Αναστασόπουλος (46’ Αναστασίου), Νίκιτς (74’ Ινάσιο), Κόντος (74’ Γεωργακόπουλος), Ζορμπάς, Τουράμ (64’ Στ. Κρητικός).