Στο -3 από την κορυφή η Βέροια!

Η Βέροια νίκησε 1-0 τον Ολυμπιακού Βόλου, για την 15η αγωνιστική της Football League και βρέθηκε στο -3 από την κορυφή της βαθμολογίας μετά την ήττα των Τρικάλων από τον Διαγόρα.

Από την άλλη, ο Ολυμπιακός Βόλου δεν κατάφαρε να δώσει συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα και παρέμεινε στους 23 βαθμούς και την 5η θέση.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση επιτεύχθηκε νωρίς. Στο 14ο λεπτό, ο Πασάς σέντραρε και ο Κανούλας με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Οι γηπεδούχοι έχασαν πολλές ευκαιρίες με τους Πέντα, Πεταυράκη και Πασά για να αυξήσουν τον δείκτη του σκορ, ενώ στο β' ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου απείλησε στο 64’, με τον Στάμου να προλαβαίνει τον Μπουτζίκο.

ΒΕΡΟΙΑ (Κώστας Γεωργιάδης): Βοσνιάδης, Μουχάλης, Στάμου, Μαραγκός, Πεταυράκης, Πολύζος, Βεργώνης, Ζούρκος (76' Ταϊρης), Πέντα, Κανούλας, Πασάς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Σούλης Παπαδόπουλος): Γιδόπουλος, Τσιάρας, Ράντι, Βοσνακίδης, Γραικός, Κουτσιανικούλης, Μητρόπουλος (69' Τσίτας), Μπουτζίκος, Ντούνης (46' Κέρι), Παπαϊωάννου, Πόζογλου (83' Ναβαλόν)

Last modified onΚυριακή, 12 Ιανουάριος 2020 18:54