Ολοταχώς για Super League 2

Πρόσω ολοταχώς για Super League 2 η ομάδα των Τρικάλων!

Τα Τρίκαλα επικράτησαν 1-0 του Ασπρόπυργου, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Football League και έκαναν ακόμη ένα βήμα για την άνοδο στην Super League 2.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη είχε μια ανούσια υπεροχή, η οποία καρποφόρησε στο δεύτερο ημίχρονο και έδιωξε το άγχος από τους γηπεδούχους.

Στο 68ο λεπτό ήρθε η λύτρωση για τα Τρίκαλα έπειτα από εξαιρετική ενέργεια του Πέλκα, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι. Ο Νιάρος έκανε το γέμισμα, ο Σανδραβέλης το σουτ, έδιωξαν προσωρινά οι αμυντικοί του Ασπρόπυργου, αλλά ο Πελάεθ με διπλή προσπάθεια (η πρώτη στο αριστερό δοκάρι), πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης!

ΤΡΙΚΑΛΑ: Γιακουμής, Σανδραβέλης, Βέρτζος (34' λ.τ. Γιαννίτσης), Οικονομόπουλος, Νιάρος, Τεγούσης (56' Πέλκας), Ριζογιάννης, Πελάεθ, Λώττας, Τσίπρας, Σταματής (83' Παπαγεωργίου)

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ: Γκίνης, Κότσεφ, Σταγάκης, Λογοθέτης, Νικολάου, Μπαξεβάνου, Κάκκο (62' Νικολακάκης), Γκατζολάρι (74' Πολέτο), Σρέσκοβιτς, Μίλιτς, Φράγκος

Last modified onΣάββατο, 08 Φεβρουάριος 2020 17:36