ΑΟΤ: Πρώτοι και καλύτεροι

Τα Τρίκαλα επικράτησαν 3-0 του Ιάλυσο για την 12η αγωνιστική της Football League και παρέμειναν στην κορυφή και στο +4 από τον δεύτερο Ιωνικό.

Από νωρίς οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους. Στο 15ο λεπτό ο Λώττας εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα βρήκε στο τείχος, αλλά σε δεύτερο χρόνο, νίκησε με σουτ τον Ανδρούτσο κάνοντας το 1-0. Δεν πέρασαν καλά καλά 5 λεπτά και στο 20' ο Άλεξιτς έκανε το 2-0.

Το παιχνίδι ουσιαστικά τελείωσε με την έναρξη του β' ημιχρόνου, καθώς μόλις στο 48' ο Λώττας έκανε το 3-0, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Περικλής Αμανατίδης): Γιακουμής, Βέρτζος. Νιάρος, Οικονομόπουλος, Ριζογιάννης, Γιαννίτσης (58' Αϊβάζογλου), Παπαγεωργίου, Τσίπρας, Άλεξιτς (46' Ελευθεριάδης), Πελάεθ (58' Πέλκας), Λώττας.

ΙΑΛΥΣΟΣ (Βαγγέλης Χοσάδας): Ανδρούτσος, Μακρυδημήτρης, Τερζίου (46΄Πετράκης), Καραμανώλης (85' Οικονόμου), Πεταυράκης, Αυγενικού, Νατσιόπουλος, Μαραγκουδάκης, Μαρτσάκης, Γιώργου, Χατσηδίμπας.

Last modified onΚυριακή, 15 Δεκέμβριος 2019 21:36