Οι όμιλοι του Κυπέλλου Ελλάδος

Δείτε πώς συγκροτήθηκαν οι οκτώ όμιλοι του Κυπέλλου Ελλάδας για τη σεζόν 2017-2018.

Ολοκληρώθηκε η διαδικασία της κλήρωσης του Κυπέλλου Ελλάδας για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018. Αιγινιακός και Βέροια θα μονομαχήσουν για την πρόκριση από την α΄φάση, ώστε να μπουν στον 2ο όμιλο, όπου είναι ήδη οι ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός και Απόλλων Πόντου.

Οι αγώνες των ομίλων, δηλαδή της β' φάσης, είναι προγραμματισμένοι για τις εξής ημερομηνίες: 19-21/9, 24-26/10 και 28-30/11.

1ος ΟΜΙΛΟΣ  2ος ΟΜΙΛΟΣ 
 Πλατανιάς  ΠΑΟΚ
Απόλλων Σμ.   Λεβαδειακός 
 ΟΦΗ Απόλλων Πόντου 
Ηρακλής Νικητής Α' ΓΥΡΟΥ

3ος ΟΜΙΛΟΣ  4ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΑΕΚ Ατρόμητος 
 Λαμία  Κέρκυρα
Απόλλων Λαρ.  Τρίκαλα 
Καλλιθέα Σπάρτη

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ  6ος ΟΜΙΛΟΣ 
 Ολυμπιακός  Ξάνθη 
 Αστέρας Τριπ.  Παναιτωλικός
Αχαρναϊκός   Εργοτέλης
Κισσαμικός Πανσερραϊκός

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ  8ος ΟΜΙΛΟΣ 
Πανιώνιος   Παναθηναϊκός
Γιάννινα ΑΕΛ
Αρης  Αν. Καρδίτσα 
 Παναιγιάλειος Παναχαϊκή 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ
1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης
Ηρακλής – ΟΦΗ

2η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής
ΟΦΗ – Πλατανιάς

3η αγωνιστική
Ηρακλής – Πλατανιάς
ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός
(Αιγινιακός-Βέροια) – Απόλλων Πόντου

2η αγωνιστική
Λεβαδειακός – (Αιγινιακός-Βέροια)
Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική
(Αιγινιακός-Βέροια) – ΠΑΟΚ
Απόλλων Πόντου - Λεβαδειακός

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΑΕΚ – Λαμία
Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας

2η αγωνιστική
Λαμία – Καλλιθέα
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ

3η αγωνιστική
Καλλιθέα – ΑΕΚ
Απόλλων Λάρισας - Λαμία

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Ατρόμητος – ΑΟΚ Κέρκυρα
Σπάρτη – ΑΟ Τρίκαλα

2η αγωνιστική
ΑΟΚ Κέρκυρα – Σπάρτη
ΑΟ Τρίκαλα – Ατρόμητος

3η αγωνιστική
Σπάρτη – Ατρόμητος
ΑΟ Τρίκαλα - ΑΟ Κέρκυρα

5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
Κισσαμικός – Αχαρναϊκός

2η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης – Κισσαμικός
Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός

3η αγωνιστική
Κισσαμικός – Ολυμπιακός
Αχαρναϊκός - Αστέρας Τρίπολης

6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Ξάνθη – Παναιτωλικός
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης

2η αγωνιστική
Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός
Εργοτέλης – Ξάνθη

3η αγωνιστική
Πανσερραϊκός – Ξάνθη
Εργοτέλης - Παναιτωλικός

7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιγιάλειος – Άρης

2η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος
Άρης – Πανιώνιος

3η αγωνιστική
Παναιγιάλειος – Πανιώνιος
Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα

8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ
Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας

2η αγωνιστική
ΑΕΛ – Παναχαϊκή
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός

3η αγωνιστική
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΕΛ

Last modified onΠαρασκευή, 11 Αύγουστος 2017 15:23

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.