Ισόπαλοι στην Κατερίνη

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχτηκαν Πιερικός και Βέροια σε φιλικό προετοιμασίας που έγινε την Κυριακή (01/11) στην Κατερίνη.

Ισορροπία επικράτησε την Κυριακή (01/11) στο ΔΑΚ Κατερίνης, εκεί όπου Πιερικός και Βέροια ήρθαν ισόπαλοι 1-1. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκαν στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με το γκολ του Παπαδόπουλου στο 55' έπειτα από την ασίστ του Βουάλι.

Η ομάδα της Ιμαθίας αντέδρασε, ανεβάζοντας την απόδοσή της στο τελευταίο ημίωρο της αναμέτρησης και κατάφερε να ισοφαρίσει με γκολ του Σιμόνι στο 78ο λεπτό.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Καραγκιολίδης, Γιαλαμίδης (46’ Ιντζόγλου), Αποστολόπουλος, Τοπαλίδης (88’ Μαυρίδης), Ντόσης (46’ Τακίδης), Μακρής (88’ Μπουζούκης), Ζούρκος (75’ Κριεμαντί), Γκατζολάρι (71’ Ίτσιος), Βουάλι (85’ Μηλιώτης), Μπενίσκος (46’ Κυβελίδης), Χαντζάρας (46’ Παπαδόπουλος).

ΒΕΡΟΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Βελλίδης (61’ Τσιμόπουλος), Μουχάλης (71’ Μπουκουβάλας), Παπαχρήστος (61’ Πεταυράκης), Σκόνδρας, Μαραγκός (61’ Στάμου), Ντι Τζιοβάνι (61’ Οικονόμου), Μπλέτσας, Καραγιάννης, Πασάς, Πόζογλου (71’ Αποστολόπουλος), Μούργος (61’ Σιμόνι)

Last modified onΚυριακή, 01 Νοέμβριος 2020 17:22