Logo
Print this page

Νίκη κόντρα στην Εθνική Ενόπλων

Την εντός έδρας νίκη με 2-1 εναντίον της Εθνικής Ενόπλων πήρε ο Αστέρας Βλαχιώτη.

Την ανωτερότητα του στον αγωνιστικό χώρο κόντρα στην Εθνική Ενόπλων επιβεβαίωσε ο Αστέρας Βλαχιώτη, επικρατώντας με 2-1 στο φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθη τη Δευτέρα (26/10). Το προβάδισμα για τους γηπεδούχους ήρθε από αυτογκόλ του Βασιλείου στο 47' ενώ για το 2-0 σκόραρε ο Παπούλης στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2-1 στο 86' χάρη σε γκολ του Τουλοβασίλη.

Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, η διοίκηση του Αστέρα Βλαχιώτη τίμησε την Εθνική Ενόπλων για την 5η θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο CISM στο Ουχάν της Κίνας.

Αστέρας Βλαχιώτη (Γιώργος Βαζάκας): Φαρμάκης, Ευαγγελιδάκης, Πρίκας, Κορνέζος, Μάγκας, Νικολάου, Σκεντεράι, Μάρτσεφ, Καλλέργης, Βερνάρδος, Έντι.

Εθνική Ενόπλων (Βασίλης Βούζας): Μπακόλας, Κούκος, Μπεκατώρος, Βασιλείου, Φουρκιώτης, Λάσκαρης, Τζανουλίνο, Τουλοβασίλης, Γαρύφαλλος, Γεωργόπουλος, Κωνσταντινίδης.
Last modified onΤρίτη, 27 Οκτώβριος 2020 12:23