Τριάρα η Βέροια στο Ταγαροχώρι

Άνετη νίκη για τη Βέροια με 3-0 κόντρα στον Μ. Αλέξανδρο Τρικάλων.

Την φιλική νίκη με 3-0 πήρε η Βέροια εναντίον του Μεγάλου Αλέξανδρου Τρικάλων στο Ταγαροχώρι το Σάββατο (24/10). Η ομάδα της Δ' εθνικής δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον ρυθμό της «Βασίλισσας του Βορρά», η οποία εξασφάλισε τη νίκη από το πρώτο μέρος της αναμέτρησης. Το σκορ άνοιξε στο 25ο λεπτό ο Καραγιάννης από ασίστ του Σιμόνι, με τον δεύτερο να γίνεται ο σκορερ του 2-0 στο 35'.

Το 3-0 υπέρ της Βέροιας διαμόρφωσε ο Πασάς στο 45ο λεπτό του αγώνα. Δοκάρι στο 86' για τους γηπεδούχους είχε ο Ιωάννου.

ΒΕΡΟΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Τσιμόπουλος (46’ Βοσνιάδης), Μουχάλης (70’ Μπουκουβάλας), Παπαχρήστος (46’ Πεταυράκης), Μαραγκός (46’ Στάμου), Σκόνδρας (70’ Τασιόπουλος), Μπλέτσας (70’ Περτσιούνης), Καραγιάννης (70’ Ιωάννου), Ντι Τζιοβάνι (59’ Οικονόμου), Πασάς (59’ Αποστολόπουλος), Σιμόνι (70’ Βασίλτσης), Πόζογλου (38’ Μούργος).

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Δημήτρης Πρίντζιος): Αργυρόπουλος, Ατανάσωφ, Ιορδανόπουλος (46’ Κιρκιλιανίδης), Τσιρίδης, Χατζόπουλος, Σωτηράκης, Κέβιν Κέλο (67’ Αλμπανίδης), Πίκος, Θεοδώρου, (59’ Περπερίδης) Κοσμίδης, Λίτσι (72’ Χατζόπουλος).

Last modified onΣάββατο, 24 Οκτώβριος 2020 18:30