Ιωνικός και με... τύχη

Ο Ιωνικός πήρε σημαντικό διπλό απέναντι στον Θεσπρωτό. Ο Ιωνικός πήρε σημαντικό διπλό απέναντι στον Θεσπρωτό.

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε από την εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Θεσπρωτό ο Ιωνικός με νίκη 2-0.

Η ομάδα της Νίκαιας ήταν πιο ουσιαστική, αλλά και πιο δραστήρια στην αναμέτρηση με τον Θεσπρωτό και έφυγε τελικά με τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη και στην τύχη. Οι φιλοξενούμενοι χρειάστηκαν και το παιχνίδι της μπάλας για να ανοίξουν το σκορ στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, αφού μετά την εκτέλεση φάουλ του Κρητικού, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στη συνέχεια πλάτη του τερματοφύλακα του Θεσπρωτού για να καταλήξει στα δίχτυα. Με σαφώς πιο καθαρό μυαλό στη συνέχεια οι γηπεδούχοι κράτησαν τον ρυθμό και τελικά κλείδωσαν τη νίκη με το γκολ του Μάναλη στο 65ο λεπτό.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ 0-2

ΓΚΟΛ: 49’ αυτ. Κίναλης, 65’ Μάναλης

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κίναλης, Βιγιαφάνιε, Σταυριδης, Νόνης, Σερβιλάκης, Κολτσίδας, Μπίκας, Ευθυμίου (78' Βασ. Κωνσταντίνου), Γώγος (78' Γκέκας), Ραμιρεζ (62’ Ντάλα Κόστα), Κολλάς.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Δημήτρης Αρναούτης): Κουρεπίνης, Γκοτσούλιας, Κρητικός, Καλλέργης (85' Μανωλάς), Παπουτσογιαννοπουλος, Γκούφας (65' Σμυρλής), Μάναλης, Ιωάννου, Τιεντσέ, Φουρλάνος (76' Παπατζίκος), Μουστάκης

Last modified onΚυριακή, 06 Οκτώβριος 2019 19:37