Νίκη Ηρακλή με χατ τρικ Ρόβα

Ο Ηρακλής επικράτησε με 4-2 του Αιγινιακού σε φιλικό που έγινε στην Πιερία, ενώ ήταν πίσω στο σκορ με 2-1.

Ο Χρήστος Ρόβας με τρία γκολ σε λιγότερο από πέντε λεπτά ήταν εκείνος που έδωσε τη νίκη στον Ηρακλή στο φιλικό με τον Αιγινιακό που έγινε το απόγευμα της Παρασκευής (21/9) στο γήπεδο της ομάδας της βόρειας Πιερίας. Ο Αιγινιακός κατάφερε να απαντήσει στο γκολ που δέχθηκε αρκετά νωρίς από τον Γεωργίου (23’) και ο Δούμτσιος (36’) με τον Ζαννάκη (78’) γύρισαν το σκορ υπέρ της ομάδας του Απόστολου Χαραλαμπίδη.

Ο Ρόβας, όμως ήταν εκείνος που είπε την τελευταία κουβέντα και με τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο (81’, 83’, 85’) κατάφερε να δώσει τη νίκη στον «γηραιό». Από τα άσχημα σε αυτό το φιλικό ήταν ο τραυματισμός του Τάι, ο οποίος δέχθηκε ένα χτύπημα στα μέσα σχεδόν του πρώτου 45λεπτου και αναγκάστηκε να εγκαταλείψει λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 2-4

ΓΚΟΛ: 36’ Δούμτσιος, 78’ Ζαννάκης - 23’ Γεωργίου, 81',83',85' Ρόβας

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιαγκιόζης, Ορφανίδης, Τοπαλίδης (46' Γιαλαμούδης), Ζήσης (46' Στάνιτς), Πετρούσης (80' Σωτηριάδης), Λάσκαρης (65' Κλιγγόπουλος), Πολύζος (60' Έππας), Δημήτρουλας (46' Ζαννάκης), Πιαστόπουλος (65' Νικολακόπουλος), Δούμτσιος (80' Καράμπελας), Μαρκόφσκι (80' Παπαδόπουλος).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Αλέκος Βοσνιάδης): Αμπάρης (46' Γρηγοριάδης), Χιντζίδης, Καζναφέρης, Κούσας, Στάμου (46' Γιαννίτσης), Καλτσάς (46' Κωστούλας), Παπαδόπουλος (46' Παναγιωτούδης), Τάι (44’ λ.τ.  Ρόβας), Πτηνόπουλος (68' Μακρής), Γεωργίου, Χασομέρης.

Last modified onΣάββατο, 22 Σεπτέμβριος 2018 15:36