Έμειναν στο μηδέν ΑΟΤ και Παναχαϊκή

(Φωτ.: gnomip.gr) (Φωτ.: gnomip.gr)

Χωρίς σκορ έληξε το 45λεπτο παιχνίδι των Τρικάλων με την Παναχαϊκή.

Θετικά στοιχεία έδειξαν ΑΟ Τρίκαλα και Παναχαϊκή στο πρώτο παιχνίδι του τουρνουά που διοργανώνει ο ΠΑΣ Γιάννινα στο ΠΕΑΚΙ, αλλά έμειναν στο 0-0. Ο αγώνας διήρκησε 45 λεπτά, με τους Αχαιούς να ξεκινούν πιο καλά και να χάνουν ευκαιρία στο 3’, αλλά η εκτέλεση φάουλ του Μυστακόπουλου πέρασε άουτ.

Τα Τρίκαλα παρατάχθηκαν με αρκετές αλλαγές και βρήκαν ρυθμό μετά το πρώτο 15λεπτο. Η πιο καλή στιγμή τους σημειώθηκε στο 20’, αλλά ο Καπούταγλης αντέδρασε εντυπωσιακά στην επικίνδυνη κεφαλιά του Σιαλμά.

ΑΟ Τρίκαλα (Ράτκο Ντόστανιτς): Γιδόπουλος, Μυρσινιάς, Νιάρος, Συριόπουλος, Κούλπας, Γκουγκούδης, Τσιάρας, Θεολόγου, Σταματάκος, Μακρίδης, Σιαλμάς.

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Καπουταγλής, Πολυχρόνης, Σταμόπουλος, Πατάπης, Τσελεπίδης, Κοτσώνης, Μουστακόπουλος, Παπατόλιος, Ελευθεριάδης, Μασούρας, Αντωνακόπουλος.