Εύκολα στην Επανομή ο Πανσερραϊκός

Ο Σάμι Μπανγκουρά βρήκε δίχτυα στο φιλικό του Πανσερραϊκού με την Αναγέννηση Επανομής Ο Σάμι Μπανγκουρά βρήκε δίχτυα στο φιλικό του Πανσερραϊκού με την Αναγέννηση Επανομής

Ο Πανσερραϊκός επικράτησε 3-1 της Αναγέννησης Επανομής εκτός έδρας.

Βελτιωμένος σε σχέση με προηγούμενα φιλικά παρουσιάστηκε ο Πανσερραϊκός στην εκτός έδρας φιλική αναμέτρηση του Σαββάτου (01/09) με την Αναγέννηση Επανομής. Οι Σερραίοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα, έχασαν ευκαιρίες, αλλά επικράτησαν 3-1. Προηγήθηκαν νωρίς με πέναλτι που εκτέλεσε ο Ράνιτς, ενώ το 2-0 έκανε ο Μπανγκουρά και το σκορ έκλεισε ο Γκουγκουλιάς. Για την Επανομή είχε μειώσει ο Αναστασίου που εκμεταλλεύθηκε λάθος της άμυνας του Πανσερραϊκού.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

ΓΚΟΛ 0-1 Ο Τσούτσης κέρδισε πέναλτι από τον Νταντάμη και το εκτέλεσε εύστοχα ο Σάσα Ράνιτς

18’ σουτ Μπανγκουρά περνά λίγο άουτ

26’ Ο Ταχμαζίδης έκανε ωραία ατομική ενέργεια, αλλά δεν τελείωσε καλά τη φάση

37’ ΓΚΟΛ 0-2 Ο Ράνιτς άνοιξε στον Μπανγκουρά, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

41’ ΓΚΟΛ 1-2 Ο Αναστασίου εκμεταλλεύθηκε λάθος της άμυνας του Πανσερραϊκού και κοντινό σουτ μείωσε για την Επανομή

50’ σουτ του Ράνιτς απέκρουσε δύσκολα ο Τοπαλίδης

55’ σουτ του Μπαλασά απέκρουσε ο Κουτζαβασίλης

59’ σουτ του Τζανδάρη απέκρουσε και πάλι ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού

69’ ο Τοπαλίδης απέκρουσε με τα πόδια το σουτ του Μπονέρη

80’ μακρινό σουτ του Κασέρη πέρασε άουτ

87’ διαγώνιο σουτ του Κουκουλέκη μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Κουτζαβασίλης

89’ ΓΚΟΛ 1-3 σέντρα του Μπονέρη και ωραία κεφαλιά ψαράκι ο Γκουγκουλιάς διαμορφώνει το τελικό σκορ για τον Πανσερραϊκό.

ΕΠΑΝΟΜΗ: Τοπαλίδης, Τσερκέζος, Νταντάμης (60΄ Φωτιάς), Τέλλος, Παπατζίκος, Κουκουλέκης, Μωυσίδης (83΄ Δραγανίδης), Τζανδάρης (76΄ Καραντασιάδης), Μπαλασάς (56΄ Κυζιρίδης), Ταχμαζίδης, Αναστασίου (76΄ Σαμουηλίδης).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κουτζαβασίλης, Κιάσσος (78΄ Κασέρης), Τσαούσης (78΄ Καψάλης), Μπριλάκης, Καρακώστας, Παρασκευαϊδης (46΄ Τσιμίκας), Ανάκογλου (78΄ Δαγκούλης), Κόντος (80΄ Σερέκας), Ράνιτς (69΄ Γιαννόπουλος), Τσούτσης (46΄ Μπονέρης), Μπανγκουρά (70΄ Γκουγκουλιάς).

Last modified onΣάββατο, 01 Σεπτέμβριος 2012 22:16