Εύκολη νίκη η Νίκη

Η Νίκη Βόλου επικράτησε 3-0 του Ασπρόπυργου στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Football League.

Οι νικητές είχαν επίσης δύο δοκάρια και τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, ειδικά μετά το 60' όταν ο Ασπρόπυργος έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κάκκο.

Ο Βοσκόπουλος άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό και στο 39' ο Παναγόπουλος, με τη βοήθεια του δοκαριού, μπλόκαρε σουτ του Καπού.

Οκτώ λεπτά μετά την αποβολή του Κάκκο και συγκεκριμένα στο 68' ο Ροχάνο με κεφαλιά έκανε το 2-0. Στο 83' σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κρουθ, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στο 89' με πλασέ του Τσιώλη.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στάικος Βεργέτης): Αποστολίδης, Κ. Κυριακίδης (83' Τσιώλης), Βοσκόπουλος (73' λ. τρ. Παγώνης), Αλιατίδης, Σ. Κυριακίδης, Μπαλάφας, Μπιτσάκος, Λούκας Γκαρσία, Κρουθ, Καπός (69' Ντομίγνκεθ), Ροχάνο.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Παναγόπουλος, Γκουγκούδης, Ιωαννίδης, Ζώνας, Λογοθέτης, Νικολάου, Νικολακάκης (88' Ζαχαρός), Γκατσολάρι (85' Κωνσταντινίδης), Κάκκο, Πίντο (72' Βασιλείου), Σρέτσκοβιτς.

Last modified onΚυριακή, 08 Δεκέμβριος 2019 19:34