Με... 5λεπτη ανατροπή η Καβάλα!

Μεγάλη -με τον τρόπο που αυτή επιτεύχθηκε- εκτός έδρας νίκη (1-2), πέτυχε η Καβάλα σε βάρος της Τρίγλιας, για την 14η αγωνιστική της Football League.

To παιχνίδι εξελίχθηκε σε ροντέο στο β' ημίχρονο, όταν στο δεκάλεπτο 71'-80' επιτεύχθηκαν και τα τρία γκολ της αναμέτρησης, που έκριναν τον τελικό νικητή!

Στο 71' ο Σγουρής έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι προσπαθούν να αποφύγουν τον υποβιβασμό. Η απάντηση ήταν άμεση από την Καβάλα, η οποία στο 75' ισοφάρισε σε 1-1 με τον Μαρκόπουλο και στο 80', με γκολ του Ορφανίδη, πήρε το σημαντικό τρίποντο, που της έδωσε το δικαίωμα να πιάσει τον Ολυμπιακό Βόλου στην 4η θέση της βαθμολογίας, με 23 βαθμούς.

Last modified onΚυριακή, 05 Ιανουάριος 2020 17:47