«Δεν κάνω υπολογισμούς»

Ο Γιώργος Πετράκης δεν κάθεται να μετρήσει πόσους βαθμούς θέλει ο Καραϊσκάκης για να μπει στα playoffs.

Μετά την εντός έδρας ήττα (1-2) από τον Απόλλωνα Σμύρνης, ο προπονητής του Καραϊσκάκη Γιώργος Πετράκης, δήλωσε:

«Γνωρίζαμε και πριν το παιχνίδι ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε έναν πολύ καλό αντίπαλο με την ατομική του ποιότητα σε υψηλό επίπεδο. Θα έπρεπε να φτάσουμε σε υψηλά στάνταρ απόδοσης για να διεκδικήσουμε κάτι από το παιχνίδι αυτό. Η απόδοσή μας δεν ήταν καλή στα δύο πρώτα δεκάλεπτα κάθε ημιχρόνου και το πληρώσαμε. Αυτό μας αποσυντόνισε, αλλά σαν γενική εικόνα του παιχνιδιού, φτάσαμε στην αντίπαλη περιοχή με πολλές προϋποθέσεις, χωρίς να το μετουσιώσουμε 100% σε ευκαιρία. Αυτό κάναμε και στ δεύτερο ημίχρονο. Παλέψαμε, αλλά και με δέκα παίκτες τη μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσουμε εμείς την είχαμε. Μας άξιζε η ισοπαλία. Θα κρατήσουμε πράγματα που μπορούμε να βελτιώσουμε. Ευχαριστώ τον κόσμο για την παρουσία του και για το ερέθεισμα που μας έδωσε».