«Καθαρίζει» και συνεχίζει το σερί

Ο Γεράσιμος Παπαγγελής, που δεν έχει χάσει λεπτό από τους αγώνες της Καλλιθέας, εκτίει με Αχαρναϊκό

[googlead][/googlead]

Τέσσερις κίτρινες κάρτες συμπλήρωσε ο Γεράσιμος Παπαγγελής στην ήττα 4-3 της Καλλιθέας από τον Απόλλωνα Λάρισας, αλλά η προβλεπόμενη ποινή δεν μπορεί να χαλάσει το σερί του.

Ο 21χρονος αριστερός μπακ θα εκτίσει την 27η αγωνιστική στη νίκη άνευ αγώνος κόντρα στον Αχαρναϊκό, οπότε έχει την ευκαιρία να διευρύνει την αδιάλλειπτη παρουσία του στα φετινά παιχνίδια πρωταθλήματος. Μέχρι τώρα δεν έχει χάσει ούτε λεπτό από τους 24 αγώνες (υπάρχει και μία επικράτηση στα χαρτιά) της Καλλιθέας στη Football League 2017-18.

Θυμίζουμε ότι η επόμενη αναμέτρηση για την αθηναϊκή ομάδα (με Νίκο Παντέλη πλεον στον πάγκο) είναι με αντίπαλο τον Καραϊσκάκη στην Αρτα το Σάββατο 14/4 (17:00, γήπεδο Αγίων Αναργύρων).